Kurumsal çözüm ortağımız; dünya çapında 20'den fazla ülkede, 150'den fazla tesis organizasyonu ile Almanya pazarının yanı sıra Rusya, Çin, Tayland, Letonya, Nikaragua, İran, İsveç, Polanya, Birleşik Krallık ve daha bir çok ülkede yer alan BINOWA Process Solutions firmasıdır. 

Binowa GmbH enerji sektöründe tasarım, tedarik ve 3. nesil anaerobik sindirim tesislerinin montajı konusunda uzmanlaşmış, tasarım, montaj ve inşaat şirketidir. Biyogaz tesislerinin yapımında ve tasarımda tecrübesi 20 yılı aşkın olan Binowa GmbH, Avrupa, Uzakdoğu ve Latin Amerika genelinde 150'den fazla projeyi teslim etti. Şirketimizin ana teknolojiler Centrigas® sistemi ve Skjöldgas® sistemidir. Sistem Centrigas® bu proje için önerilen sistemdir. Tasarım da esas rol biyogaz verimi optimize bir 3. Nesil (3G) anaerobik çürütme işlemi, Centrigas® bekleme süresini azaltır ve parazitik enerji düşürür.                                   

Akıncı Enerji şirketi Binowa Gmbh firmasının Türkiye çözüm ortağıdır. Tavuk gübresine çözüm bulmak için 2006 da çıktığı bu yola 1,4 mw lık kendi biyogaz tesisini kurarak devam etmektedir. Biyogaz tesisi kurulumu ve işletmesinde birebir tecrübe ederek, uzun yıllar, istikrarlı ve karlı işletmeler kurmaktadır.

Centrigas® sisteminin faydaları:                                              

 • CH4 üretiminin artmasıyla yıllar boyunca kazancın artması,
 • Efektif gaz karıştırma ve kendinden yalıtımlı tank diğer üretim konfigürasyonlarına göre parazitik enerji tüketimi %7-10 daha azdır.
 • Asidifikasyon prosesinin (hidroliz ve asidojenez) çürütme prosesinden ayrılması gelişmiş proses kararlılığı sağlar.
 • Pre-asidifikasyon prosesinin ayrılması çürütücüde bekleme süresini kısaltır.
 • Patentli & endüstriyel olarak kanıtlanmış 3. Nesil Centrigas® sistemi güvenli, tek parça ve düşük bakım maliyetlerinden dolayı doğası gereği işletme maliyetlerini yıllar boyunca azaltır.
 • Centrigas® sistemi doğaya uyumlu olarak tasarlanır.
 • Uzaktan yazılım kontrolü ile arıza bulma, görüntüleme, kontrol ve güvenlik için dünyanın herhangi bir yerinden ulaşım.
 • Pönomatik ve hidrolik çürüme prosesi yüzen çamur katmanları, çamur çökeltisi, kör noktalar, köpük ve kabuki formasyonların oluşmasını engeller. 

 


 BINOWA US:

BINOWA is active in international markets and is specialised in the construction of process engineering plants. We supply and install turnkey biogas plants, as well as systems and services for wastewater treatment plants.

The company's scope of work includes:

 • Approval-stage planning and design for biogas and wastewater treatment plants
 • Supply and installation of process engineering equipment
 • Site supervision
 • Plant Commissioning
 • Service support for biogas and wastewater treatment plants already in operation

BINOWA has been involved with the delivery and construction of more than 150 plants in over 20 countries worldwide. In addition to our home German market these include Russia, China, Thailand, Latvia, Nicaragua, Iran, Sweden, Poland, United Kingdom and many other countries.

Customers receive all products and services from a single source: including planning and design, through to construction and installation and finally service support.

Important components such as the control system are designed and manufactured in-house and installed directly by our own service technicians.

Employing state of the art technology in an economical and ecological way we ensure that our customers benefit from the latest in operational safety, efficiency and reliability.

Our guiding principle:

© 2016 AKINCI Biyogaz ve Enerji Sistemleri
Tel:0272 515 34 77 Faks: 0272 512 64 38 info@akincienerji.com